Norbert Szram

Jestem specjalistą chirurgii onkologicznej  specjalizującym się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób piersi oraz skóry.

W 2014r. ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Gdańsku i w tym mieście zdobywałem swoje pierwsze doświadczenie medyczne pracując w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Obecnie moim podstawowym miejscem pracy jest Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie. Tu operuję pacjentów, jak i przyjmuję w ramach Poradni Profilaktyki Chorób Sutka.

Odbyłem zagraniczne staże

  • z chirurgii ogólnej w St. Georges General Hospital (Grenada)
  • z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w RSUD Dr. Soetomo w Surabaya

Dodatkowe doświadczenie z szeroko pojętej medycyny zdobyłem pracując przez kilka lat w Klinicznym Oddziale Ratunkowym UCK w Gdańsku, trójmiejskich hospicjach oraz w nocnych i świątecznych opiekach zdrowotnych. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Aktualnie przyjmuję w gabinecie lekarskim

ul. Klonowica 34/1, Szczecin (Centrum Medyczne Magnolia).

Wykonuję tu konsultacje medyczne oraz ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne
w obrębie piersi, skóry i tkanek miękkich.

Działania w zakresie gruczołów piersiowych

opierają się głównie na USG piersi, biopsji gruboigłowej piersi pod USG, biopsji mammotomicznej pod USG, wprowadzeniu znacznika do guza przed rozpoczęciem chemio- i/lub hormonoterapii z powodu raka piersi.

Diagnostykę zmian skórnych

rozpoczynam od demoskopii i kwalifikacji podejrzanych zmian do badania histopatologicznego. Ich wycięcie wykonuję w znieczuleniu miejscowym, tak by procedura była w pełni komfortowa dla pacjenta. Ocenę zmian tkanek miękkich rozpoczynam od badania USG na podstawie, którego decyduję o kolejności postępowania. W jego skład wchodzi biopsja gruboigłowa guza lub jego radykalne wycięcie. Cały materiał diagnostyczny przekazywany jest do badania histopatologicznego.